Klikając „Akceptuj wszystkie pliki cookie”, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu ułatwienia nawigacji po stronie, analizy korzystania ze strony oraz wspierania naszych działań marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.
+48 506 055 412

DOSTAWCA ICT?

Sprawdź, czy jesteś dostawcą usług ICT w rozumieniu rozporządzenia DORA
Wg NIS 2 „usługa chmurowa oznacza usługę cyfrową umożliwiającą administrowanie na żądanie skalowalnym i elastycznym zbiorem zasobów obliczeniowych do wspólnego wykorzystywania oraz szeroki dostęp zdalny do tego zbioru, w tym również gdy takie zasoby są rozproszone w kilku lokalizacjach"
1. Czy świadczysz w sposób ciągły choćby jednemu podmiotowi finansowemu usługę chmurową?
2. Czy świadczysz w sposób ciągły choćby jednemu podmiotowi finansowemu dostawę oprogramowania (także „SaaS”)?
3. Czy świadczysz w sposób ciągły choćby jednemu podmiotowi finansowemu usługi analizy danych (data analytics)?
W tym usługi kolokacji, gdyż zgodnie z NIS2 „usługa ośrodka przetwarzania danych” oznacza usługę obejmującą struktury lub grupy struktur przeznaczone do scentralizowanego hostingu, zapewniania wzajemnego połączenia i eksploatacji sprzętu IT i sieciowego służącego do świadczenia usług przechowywania, przetwarzania i transportu danych wraz ze wszystkimi obiektami i całą infrastrukturą, zapewniającymi dystrybucję energii elektrycznej i kontrolę środowiskową;
4. Czy świadczysz w sposób ciągły choćby jednemu podmiotowi finansowemu usługę ośrodka przetwarzania danych?
Motyw 63 DORA: „Ponadto (…), uczestnicy ekosystemu usług płatniczych prowadzący działania przetwarzania płatności lub obsługujący infrastrukturę płatniczą również powinni być uznawani za zewnętrznych dostawców usług ICT na mocy niniejszego rozporządzenia, z wyjątkiem banków centralnych prowadzących systemy płatności lub systemy rozrachunku papierów wartościowych oraz organów publicznych świadczących usługi związane z ICT w kontekście pełnienia funkcji państwa.”
5. Czy świadczysz w sposób ciągły choćby jednemu podmiotowi finansowemu usługę przetwarzania płatności?
6. Czy świadczysz w sposób ciągły choćby jednemu podmiotowi finansowemu obsługę infrastruktury płatniczej?
Wg dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/770 z dnia 20 maja 2019 roku w sprawie niektórych aspektów umów o dostarczanie treści cyfrowych i usług cyfrowych „Usługa cyfrowa”
to usługa pozwalająca konsumentowi na wytwarzanie, przetwarzanie i przechowywanie danych lub dostęp do nich w postaci cyfrowej.
7. Czy świadczysz w sposób ciągły choćby jednemu podmiotowi finansowemu usługę cyfrową, w tym usługę OTT („over-the-top”)?
8. Czy świadczysz w sposób ciągły choćby jednemu podmiotowi finansowemu usługę udostępniania sprzętu komputerowego (hardware-as-a-service)?
9. Czy świadczysz w sposób ciągły choćby jednemu podmiotowi finansowemu usługę wsparcia technicznego dla sprzętu komputerowego za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania (systemowego)?
10. Czy świadczysz w sposób ciągły choćby jednemu podmiotowi finansowemu usługę wsparcia technicznego dla sprzętu komputerowego za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania układowego (firmware)?

Gratulacje! Jesteś dostawcą usług ICT w rozumieniu DORA!

Zarejestruj się na specjalną edycję #RyzykownegoCzwartku pt. „Jestem dostawcą usług ICT w rozumieniu DORA i co teraz?”

Kiedy? Już 5 lipca o godz. 9.30 !

Umów się się na bezpłatną konsultację z ekspertem!

Zauważyliśmy, że masz wątpliwości odnośnie do tego, czy niektóre usługi Cię dotyczą. Umów się na bezpłatną 15-minutową konsultację z ekspertem, aby uzyskać pewność.

Gratulujemy!

Wszystko wskazuje na to, że nie jesteś dostawcą usług ICT  w rozumieniu rozporządzenia DORA. Nadal zachęcamy Cię do rozwoju i doskonalenia wewnętrznego programu zarządzania ryzykiem ICT. Może Ci to pomóc uniknąć kłopotów w przyszłości, ułatwi reagowanie na incydenty, a nierzadko zapewni przewagę konkurencyjną. Zapraszamy do subskrybowania naszych publikacji, wydarzeń i nieustannie rozwijanej i aktualizowanej oferty szkoleń.

Dziękujemy za udział w ankiecie. Do zobaczenia wkrótce!
Coś poszło nie tak. Prosimy o odświeżenie strony i spróbowanie ponownie.