+48 506 055 412

BANKOWOŚĆ

UBEZPIECZENIA

RYNKI KAPITALOWE

Szeroka perspektywa

Pomagamy spojrzeć na problem z dystansu i uchwycić wszystkie wątki związane z dynamicznymi zmianami, jakie zachodzą w organizacjach z sektora finansowego. Problemy podobne do Twoich widzieliśmy i rozwiązywaliśmy wiele razy, a dzięki dwudziestoletniemu doświadczeniu w zarządzaniu ryzykiem we wszystkich sektorach gospodarki, potrafimy spojrzeć na Twoje wyzwania z szerszej perspektywy niż doradca, który zna tylko Twój punkt widzenia.

Znamy wymagania prawne dotyczące sektora finansowego i jego specyfikę. Pracujemy z dostawcami instytucji finansowych, a także pomagamy zarządzać ryzykiem występującym w łańcuchach dostaw.
W naszej praktyce zawodowej współpracowaliśmy też z największymi instytucjami sektora publicznego, z regulatorami i instytucjami pełniącymi centralną rolę w zarządzaniu systemem finansowym.

photo-banking

Ocena zgodności i ocena ryzyka

Przeprowadzimy ocenę zgodności z przepisami prawa i rekomendacjami instytucji nadzorczych. Analizujemy także zgodność z dobrymi praktykami (NIST, COBIT), normami międzynarodowymi (ISO) i wymaganiami umownymi – np. dotyczącymi unikania konfliktu interesów, bezpieczeństwa ICT, ochrony informacji. Oferujemy analizę poziomu zgodności Twojej organizacji, Twoich dostawców i partnerów biznesowych.

Jesteśmy niezależni i pryncypialni w przestrzeganiu naszych zasad i wartości, dzięki czemu dajemy gwarancję pełnej bezstronności. Nasza ocena, oprócz końcowej diagnozy i oceny ryzyka dla organizacji, zawsze zawiera także rekomendacje działań doskonalących — mówimy nie tylko, gdzie zdiagnozowaliśmy problem i jakie mogą być jego potencjalne skutki, ale wskazujemy też propozycje jego rozwiązania.

Koordynacja wdrożenia zmian lub rekomendacji

Identyfikacja problemów i rekomendacja działań naprawczych to dopiero początek. Nawet najlepsze intencje i plany mogą ulec zaburzeniu podczas wdrożenia – czy to ze względu na pośpiech, niezrozumienie celu działania lub zwykłą ludzką niedbałość. Zapewniamy wsparcie merytoryczne podczas wdrażania rekomendacji oraz końcową ocenę jego prawidłowości i skuteczności zastosowanych rozwiązań. Jeśli podczas konsultacji zauważymy ryzyko dla procesu wdrożenia, otwarcie je wskazujemy wraz z oceną.

Oferujemy także koordynację procesu wdrożenia rekomendacji (Project Office) oraz wsparcie merytoryczne dla audytorów wewnętrznych, jeśli Twoja organizacja zechce sama ocenić prawidłowość i skuteczność wdrożenia.

Dostosowanie regulacji wewnętrznych

Wprowadzenie spójnych i celowych zmian w regulacjach wewnętrznych to zadanie, które może okazać się przytłaczające – szczególnie w podmiotach finansowych, których dotyczy wiele przepisów i rekomendacji.

Oferujemy usługę porządkowania i dostosowywania regulacji wewnętrznych pod kątem zgodności z wymaganiami norm (np. ISO 27001, ISO 22301), aktów prawnych (rozporządzenie DORA i RTSy, RODO, ustawa AML, ustawa o obrocie papierami wartościowymi, wymagania SWIFT, rekomendacje KNF i EBA) z zachowaniem wewnętrznej spójności. W naszej pracy stosujemy zasadę bezwzględnego unikania nadmiaru wewnętrznej legislacji. Dzięki temu system wewnętrznych aktów prawnych staje się bardziej przejrzysty, czytelny, a tym samym bardziej zrozumiałe dla pracowników.

Kompleksowe zarządzanie bezpieczeństwem

Obszar finansowy, który zdefiniowaliśmy jako bankowość, ubezpieczenia i rynki kapitałowe, przeżywa od kilku lat wielką rewolucję technologiczną i organizacyjną. Wiąże się z nią konieczność jednoczesnego wdrożenia wielu zmian w strategii działania, w procesach operacyjnych, w wewnętrznej legislacji i w zabezpieczeniach. Dzięki długoletniemu doświadczeniu we współpracy z podmiotami finansowymi potrafimy spojrzeć całościowo na problemy, jakie się z tym wiążą, zdefiniować cel działania i przygotować plan projektu, a następnie wspierać Cię w jego realizacji. Jeśli podczas konsultacji zauważymy ryzyko dla procesu wdrożenia, otwarcie je wskazujemy wraz z oceną.

Wiemy, że każdej firmie zależy na bezpieczeństwie operacji. Na zarządzanie bezpieczeństwem patrzymy holistycznie. Uważnie obserwujemy i analizujemy trwający wyścig technologiczny związany ze wzrostem cyfryzacji oraz oszałamiającym tempem wnikania sztucznej inteligencji (AI, SI) do codziennych operacji.

Dbamy też o to, by podczas dążenia do zapewnienia cyberbezpieczeństwa produktów i usług nie tracić z pola widzenia innych aspektów bezpieczeństwa: fizycznego, operacyjnego i prawnego. Pilnujemy kwestii związanych z zarządzaniem incydentami (nie tylko cyberbezpieczeństwa), zarządzaniem kryzysowym, ciągłością działania (BCM) i odtwarzaniem po katastrofie (disaster recovery).

Nasz zespół ekspertów o bogatym, komplementarnym doświadczeniu i umiejętnościach zapewnia wsparcie w każdej sytuacji – niezależnie od wyzwań, z którymi będziesz się mierzyć.

KONTAKT

Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub umów spotkanie z nami za pomocą kalendarza
* - Pole obowiązkowe
Dziękujemy za zgłoszenie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą,
aby omówić Twoje zapytanie!
Ups! Coś poszło nie tak podczas uzupełnienia formy. Spróbuj ponownie lub skontaktuj się bezpośrednio.
Sprawdź wolne terminy i umów spotkanie z nami
Umów spotkanie
logo Davidson Consulting